ADANA BOŞANMA AVUKATI ÜCRETLERİ

[kkstarratings]

ADANA BOŞANMA AVUKATI ÜCRETLERİ

İlk olarak şu iyi bilinmelidir ki, dava masrafları ile avukatlık ücretleri birbirinden ayrı bedellerdir. Türk Hukukunda davayı avukat ile açma-devam ettirme şartı yoktur. Kişiler kendi davalarını avukat olmadan kendileri takip edebilirler. Ancak davanızı kendiniz de takip etseniz, avukat ile de takip etseniz mahkemelere ödenen bir takım yargılama giderlerini peşin olarak mahkemelere ödemek zorundasınız. Bu ödenen yargılama giderleri avukat ücretinden ayrıdır. Bahsi geçen yargılama giderleri somut olaya göre değiştiğinden bir boşanma avukatına sormanız en sağlıklı yol olacaktır.

Adana 'da Boşanma Avukatı Ücretlerine Gelir İsek

TBB( Türkiye Barolar Birliği) tarafından yayımlanan AAÜ ( Avukatlık Asgari Ücret) Tablosu mevcuttur. Bu tablo dahilinde bir avukatın alabileceği asgari yani en az ücret aşağıdaki belirtilmektedir. Bilindiği üzere asgari ücretin altında vekalet ücreti alarak bu süreçleri devam ettirmek yasaya aykırıdır, avukatın hakkında cezai ve idari soruşturma açılması söz konusu olacaktır. Ancak somut olaya göre boşanma davanızın avukatlık ücreti değişiklik gösterebilir.

Adana’da Boşanma Davası İçin Avukatlık Ücretleri -2018

Barolara Göre Ücret Tarifeleri Değişmektedir. 2018 Adana Barosu Boşanma Avukatı Ücretleri

AİLE MAHKEMELERİNDE GÖRÜLEN DAVALAR
1Evlenmeye izin, İddet müddetinin kaldırılmasına ilişkin Davalar1.750,00YTL 
2Nişanbozulmasından doğan Davalar (Hediyelerin geri verilmesi, Maddive Manevi Tazminat vb)3.300,00YTL’denaz olmamak üzere dava değerinin %10’u
3BoşanmaDavaları  
a)Anlaşmalı2.500,00YTL 
b)Çekişmeli4.000,00YTL 
c)Çekişmeli ve maddi, manevi tazminat istemli4.000,00YTL’denaz olmamak üzere dava değerinin % 15’i
4Nesebinreddi, Tashihi ve Babalık Davaları4.000,00YTL 
5NafakaDavası2.500,00YTL 
6EvlatEdinme Davası3.300,00YTL 
7AileninKorunmasına dair 4320 Sayılı Kanundan Doğan Davalar1.250,00YTL 
8Tanıma Ve Tenfiz Davaları3.600,00 YTL

Boşanma değerli ve sır saklama yükümlülüğün önem arz ettiği bir süreçtir. Adana Boşanma Avukatı ararken en iyisi ve en açık sözlü avukat ile çalışmak en doğrusu olacaktır. Yalnızca duymak istediklerinizi değil gerçekleri söyleyen avukatlara ihtiyacınız var. 

Adana’da boşanma davalarına bakan avukatlar

Boşanma ve aile hukukuna ilişkin davalara Aydın Hukuk Bürosu ile aynı mahallede bulunan Reşatbey Mahallesinde bulunan Aile Mahkemelerinde görülür. Aile Mahkemelerini içeren Adana Adliyesi ek binası 5 Ocak Stadı’nın ilerisinde yer almaktadır. Ek Adliye Binası, boşanma davasına bakan avukatların duruşmalara girdiği yerdir.