Cinsel Suistimal İddialarını Savunmak

Son yıllarda cinsel suçlara yönelik kovuşturma sayısında bir patlama yaşandı. Şimdi tüm Ağır Ceza Mahkeme davalarının üçte birinin cinsel suçlarla ilişkili olduğu tahmin edilmektedir. Bu davalar, Aydın Hukuk Avukatları ‘ndaki yükümüzün çoğunu oluşturmaktadır. Bu alandaki özel  suç departmanımızın yönetici avukatı Ömer Faruk AYDIN’ dır.

 

Cinsel suçlarla suçlananlar, bu suçlara bağlı bir takım sosyal fişlemelerle karşılaşacaktır. Bir bireyin mahkumiyeti, arkadaşları, ailesi ve işi gibi sosyal alanlarda yıkıcı olabilir.

Ciddi cinsel suçlarda müvekkillerimizin savunmalarında yer alan uzman avukatlarımız, aldıkları pek çok beraat kararı ile bölgenin önde gelen avukatları ile orak biçimde çalışmaktadır.

Bu konudaki itibarımız, haklı müvekkillerimizin ceza almamaları için yaptığımız proaktif çalışmalardan kaynaklanmaktadır.

Bazı avukatlar, polis soruşturma aşamasında yapılabilecek çok az şey olduğuna inanmakla birlikte, tecrübelerimiz bize proaktif bir yaklaşım göstermenin bir çok avantaj kazandırabileceğini göstermiştir. Bu ön soruşturmalarda ciddi cinsel suçlarla suçlanan kişiler için ceza avukatının çok değerli bir işlevi olduğuna inanıyoruz.

Çoğu vakamızda, müvekkillerimiz aleyhinde yapılan iddialar hakkında ciddi şüphe uyandırabilecek deliller vardır. Soruşturma sırasında bunu polise ifşa edip etmemeye karar vermek hassas bir dengedir. Özellikle karmaşık durumlarda avukat olarak, erken açıklamanın önemine ilişkin yollar izlenmiştir. Geçmiş tecrübelerimiz bize, soruşturmanın başlarında polise yeniden deliller ifşa etmenin, herhangi bir suçlama olmaksızın hızlı bir sonuca ulaşılabileceğini söylüyor.

Cinsel Suçlar
Bu Yazıyı Oylayın
KAPAT
Hemen Arayın