Polis Karakolu / Emniyette İfade Avukatı

Ceza davaları mahkeme aşamasına gelmden çok önce polis karakolunda veya emniyette kazanılıp kaybedilebilir.

Çok ciddi durumlarda bir çok tecrübe ile polis karakolu ve mahkeme müadafisi / avukatı deneyimi sayesinde Aydın Hukuk Bürosu ile emin ellerde olacaksınız. Ömer Faruk AYDIN, müvekkillerine çok sayıda cinayet, dolandırıcılık, terörizm  gibi soruşturmalarda sanık ifadelerinde hazır bulunarak hukuki yardımda bulundu. Aynı zamanda bölgedeki en başarılı avukatlardan biridir. Kıdemli polis memurları ile hassas müzakereleri ele alırken iyi derecede tecrübeli ve bilgilidir.

Yasal haklarınızı bilmek, kazanmayı, bilmemek ise kaybetmeyi yaratabilir. Yetkili makamlarla görüşürken, aşağıdaki tavsiyelere dikkat etmelisiniz.

Sakin olun.

Herhangi bir suç ile isnat edilmek (suçlanmak) çok stresli olsa da olabildiğince sakin kalmalısınız. Bu husus inanın hayati önem taşır. Acele ile avukata danışmadan verilen kararlar sizi felakete sürükleyebilir. Bu sebeple mümkün oldukça çabuk bir şekilde ceza davalarında uzman bir avukat çağırın.

Polis sizi sorgulamadan önce uyarmalı ve yasal haklarınızı bildirmelidir. Yasal Haklarınızı öğrenmeden ifade vermeyin ve hiçbir şey imzalamayın.

Polis Sizi Ne Zaman Gözaltına Alabilir?

Hakkınızda hakim ya  da savcı tarafından bir yakalama kararı çıkarıldıysa ya da resmi/sivil polis kuvvetleri tarafından bir suçun işlendiğinden şüphelenmek için makul gerekçeleri varsa gözaltı yapabilir.

Gözaltındaki Haklarınız

Polis güçleri, gözaltına alındığınızda derhal haklarınızı ve neden gözaltına alındığınızı size bildirmek zorundalar. Derhal bu bildirimi yapıp, en yakın zamanda da bu hususta bilgilendirme yapıldığını size imzalatmalıdırlar. Eğer sizi gözaltına aldıklarında haklarınız ve gözaltı gerekçeniz derhal belirtilmemiş ise, bu husustaki bilgilendirme evrakını imzalamayınız. 

Gözaltına alındığınızda yapacağınız en akıllıca şey avukatınız gelmeden hiçbir şey söylememek ve imzalamamak olacaktır. Zira polis memurlarınca avukat gelmeden görüşme yapılması ve ifade alınması sıkça karşılaştığımız durumlardandır.

Susma Hakkınız

Eğer bir suçlama ile isnat ediliyorsanız susma hakkınız vardır. Susma hakkınızı kullanmanız halinde kanun görevlileri yalnızca kimlik bilgileriniz ile ilgili sorular sorabilirler. Başka hiç bir soruya cevap vermek zorunda değilsiniz. Tavsiyemiz doğrultusunda ceza avukatınız gelmeden isim-soyisim gibi bilgileriniz dışında hiçbir soruya cevap vermeyiniz.

Polis Sorguları

Normal şartlarda karakol sorgusu bir suç soruşturmasının ilk adımıdır. 

Polis sorguları rahatsız edici şekilde tasarlanmıştır ve buna uygun olarak sizi yanlış yapmaya sevk etmeye meyillidir. Dolayısıyla şüpheli için yıkıcı ve stresli olması doğaldır. 

Biran önce sorgunun bitmesi için hızlı hızlı cevap vermek isteyebilirsiniz ancak bu hiç akıllıca değildir.

Gözaltı konusunda haklarınızın tamamen farkında olmanız ve polis nezaretindeyken herhangi bir şey söylemeden önce ceza avukatınız ile görüşmeniz hayati öneme sahiptir.

Birçok olaya dayanan deneyimlerimiz ile sizlere bu konularda hukuki destek sağlıyor ve polisle ve soruşturma makamlarıyla ilişkilerde proaktif bir yaklaşım izliyoruz.

İtibarda Hasar

Polis sorgusu sırasında söyledikleriniz, davanızın geleceğini etkileyebileceği gibi eğer halk tarafından tanınan bir kişi iseniz itibarınızın da zedelenmesi sonucunu doğuracaktır. Bu sebeple öncelikle polis srguları sırasında avukatınız olmadan hiçbir şey söylememeniz ve iddia edilen suç ile ilgili yazılı bir savunma yapmayı istemeniz sizlerin yararına olacaktır. Özellikle sorulan sorulara dikkatli ve düşünerek cevap vermek çok önemlidir. Zira sizi ilgili suçtan uzaklaştırdığını düşündüğünüz bir beyan, başka bir suçtan ceza almanıza sebep olabilir.

Polis Merkezi / Karakol / Emniyet

Adana ve Mersin bölgelerindeki polis merkezlerinde çalışmalar sürdürüyoruz. Çok ciddi ve karmaşık durumlarda ülke çapında avukatlık hizmeti verebiliriz.

Emniyette Gözaltı Avukatlığı
5 (100%) 1 vote
KAPAT
Hemen Arayın